B72220S0511K508
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
B72220S0511K508
Datasheet:
Description:
Varistors Radial Through Hole 460 pF 190 J Voltage Rating (AC):510 V Voltage Rating (DC):670 V
ParameterValue
Capacitance460 pF
Voltage Rating (DC)670 V
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Voltage Rating (AC)510 V
PackagingBulk
Clamping Voltage1.355 kV
Varistor Voltage820 V